Nasze osiągnięcia

Prezentacje multimedialne

IV-2008

Na bazie zgromadzonych materiałów fotograficznych powstały trzy prezentacje multimedialne z zakresu edukacji regionalnej:

  1. Piękno wokół nas - o niepowtarzalnym uroku naszego regionu
  2. Do szosy coraz bliżej - o rozwoju cywilizacyjnym naszego miasta Kolna
  3. Tu działa się historia - o historycznie ważnych miejscach w najbliższej okolicy

Prezentacje te oraz scenariusz lekcji o społeczeństwie obywatelskim "Jestem stąd - to moja mała ojczyzna" zostaną przekazane do szkół i bibliotek naszego powiatu.

Wystawa fotograficzna

IV-2008

W naszym rejonie jest wiele miejsc, w których "działa się historia". W czasie naszych wypraw wiele z tych miejsc odwiedziliśmy. Większość z nas była w niektórych miejscach po raz pierwszy. Co więcej - wielu z nas nawet nie wiedziało, że takie miejsca są w najbliższej okolicy. Jak to zwykle bywa, cudze chwalimy, swego nie znamy. Dzięki Przyjaznej Szkole poznaliśmy wiele miejsc i faktów z historii naszego regionu. Nie jest to już biała plama. Naszej ziemi historia nie omijała. Wręcz odwrotnie - na każdym prawie kroku spotykamy "Ślady przeszłości". Pod takim właśnie tytułem wykonaliśmy skromną (do większej ekspozycji potrzebne są bardziej profesjonalne sprzęty niż szkolna gablota) wystawę fotograficzną, która jest pokłosiem naszego zbliżenia do historii naszej małej ojczyzny.

Kalendarz promocyjny

II-2008

Wydaliśmy wreszcie nasz kalendarz na 2008 rok promujący naszą szkołę i akcję Przyjazna Szkoła. Większość zdjęć pochodzi z imprez i przedsięwzięć organizowanych w ramach naszej edycji projektu pod hasłem "Jestem stąd - nie jestem gorszy!". Kalendarz wydaje się bardzo sympatyczny, niestety ilość egzemplarzy jest bardzo ograniczona - wiadomo, kasy na to mieliśmy bardzo niewiele.

Artykuł w Zeszytach Kolneńskich

XII-2007

W drugiej edycji Zeszytów Kolneńskich wydawanych przez Stowarzyszenie Jan z Kolna opublikowaliśmy artykuł informujący o realizowanym przez nas projekcie oraz o pierwszych działaniach w ramach projektu. Zachęcamy do sięgnięcia po to wydawnictwo, w którym można znaleźć wiele innych ciekawych materiałów o tematyce kolneńskiej - zeszyty dostępne są w Kolneńskim Domu Kultury.